Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İsrail’den Ramallah’taki Filistin mülteci kampına baskın | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail ordusuna bağlı güçler, Batı Şeria’nın Ramallah kentindeki el-Emari mülteci kampına baskın düzenledi. Çıkan olaylarda, 13 Filistinli yaralandı.

Sabah saatlerinde el-Emari kampına giriş yapan onlarca İsrail askeri, şüpheli bir kişiyi aradıkları gerekçesiyle giriş ve çıkışları kapattı. Bunun üzerine Filistinli gençler ile işgalci İsrail askerleri arasında çatışmalar çıktı.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından verilen bilgiye göre, İsrail askerleri, Filistinli gençlere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale etti. Çıkan olaylarda 13 Filistinli yaralandı.

Kamp sakinleri, İsrail ordusuna bağlı güçlerin, bazı Filistinli gençleri gözaltına aldığını bildirdi. İsrail ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

İsrail ordusunun el-Emari kampına gerçekleştirdiği baskın, bir İsrail askerinin uğradığı araçlı saldırıda hayatını kaybetmesinin ardından gerçekleşti.

İsrail güçleri, şüphelileri yakalama gerekçesiyle birçok kez Batı Şeria’da baskın düzenliyor.

Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, İsrail askerlerinin baskın gerçekleştirdiği el-Emari kampında 6 bin Filistinli yaşıyor. Kampta, daha önce de baskın düzenleyen İsrail gençleri ile yerel halk arasında kanlı çatışmalar yaşanmıştı.