Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İsrail’den yeni tehdit: Çatışma kaçınılmaz hazırız | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Gazze Şeridi’nde uzun vadeli bir ateşkese ulaşma çabalarına rağmen, İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman Gazze’de çatışmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Gazze sınırındaki askeri üssü denetimi sırasında konuşan Lieberman, “Soru, gelecekte bir çatışma olup olmayacağı değil, soru bunun ne zaman olacağıdır. Yapmamız gerekeni yapacağımızdan eminim. Sorumlu ve güçlü bir güvenlik politikası izliyoruz. Hazırız ve neyi nasıl yapılacağımızı biliyoruz” diyerek İsrail ordusunun İsrail vatandaşların güvenliğini sağladığını ve savaşmaya tam olarak hazır olduğunu vurguladı.

Mart sonunda geri dönüş yürüyüşlerinin başlamasından bu yana Gazze’deki protestolarda öldürülen Filistinlilerin Hamas ile bağlantılı olduklarını öne süren Lieberman, “Hamas’ın kaybı, 168 ölü, 4 bin 358 yaralı ve düzinelerce terör altyapısının tahrip edilmesi oldu” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre öldürülenler arasında iki gazeteci ve üç sağlık görevlisi bulunurken, kurbanların çoğu, İsrail askerlerini protesto eden Filistinli gençlerdi.

Birleşmiş Milletler (BM) ve Mısır, Hamas ile İsrail arasında uzun vadeli bir ateşkes sağlanması için çalışıyor.