Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İstanbul’da DAEŞ operasyonu: 82 gözaltı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, DEAŞ ile bağlantıları olduğundan şüphelenilen ve Suriye’ye gitmek istedikleri tespit edilen yabancı uyruklu 82 kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberine göre, uyrukları belirtilmeyen kişilerin daha önce DEAŞ saflarında savaştığından şüphelenildiği belirtildi. Bununla birlikte, Adana’da terör örgütü DEAŞ’a yönelik yapılan operasyonda Suriye uyruklu 11 şüpheli de gözaltına alındı.

DEAŞ, Türkiye’de son iki yılda yaşanan kanlı saldırıların sorumluluğunu üstlenmişti. En son yılbaşı gecesi İstanbul’daki lüks bir gece kulübüne düzenlenen saldırıda 39 kişi hayatını kaybetmişti.

Bu tarihten itibaren terörle mücadele operasyonlarını sıkılaştıran yetkililer çok sayıda terör örgütü üyesini gözaltına aldı.

İçişleri Bakanlığı’ndan açıklanan rakamlara göre, yalnızca ekim ayı içerisinde Türkiye genelinde DEAŞ ile bağlantı kurduğundan şüphelenilen yaklaşık 450 kişi gözaltına alındı.

Türk makamları, perşembe günü 173’ü DEAŞ’a karşı başlatılan geniş kapsamlı operasyonlar dahilinde olmak üzere Ankara genelinde 245 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarmıştı.