Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İtalya’da ‘küçük etnik dükkanlara’ saat ayarı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İtalya İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini, yabancı kökenlilere ait ‘küçük etnik dükkânların’ akşam 21:00’den sonra kapatılacağını duyurdu.

CNN’in haberine göre Salvini, Facebook üzerinden yaptığı canlı yayın esnasında, etnik dükkanların “Çoğu zaman yabancılar tarafından yönetilen, alkol ve uyuşturucu bağımlıları için iyi fırsatlar sunan ve cehennemi yükselten yerler” olduğunu söyledi.

Bakan, “Alkol ve uyuşturucu satıcılarının buluşma noktası haline gelen yabancı kökenlilerin dükkanlarına yönelik akşam saat 21:00’den sonra kapatmayanlara ceza kesilecek. Benim evimin yanında bu tarz kişiler sürekli dolanıyor, eminim diğer İtalyanlar da bu durumdan rahatsız oluyordur” dedi.

İtalya’nın aşırı sağcı İçişleri Bakanı Matteo Salvini’nin açıklamaları ülkedeki pek çok perakende birliği ve tüketici derneklerinden tepki aldı. Salvini’nin açıklamalarının ardından İtalya’da ki tüketici derneklerinden biri “bu durum adil değil” değerlendirmesinde bulundu.

Confesercenti isimli perakende satış derneğinde görevli Mauro Bussoni, “Bazı girişimcilere yönelik özel yasa yaparak apaçık ayrımcılık yapamazsınız” diyerek, Salvini’nin kararını onaylamadığını belirtti.