Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kahire Kitap Fuarı’nın kitapseverler ile buluşması devam ediyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kahire Kitap Fuarı geçtiğimiz hafta 49’uncu kez kitapseverler için kapılarını açtı. Binlerce çeşit kitabın yer aldığı fuar sadece beş günde 2 milyon ziyaretçi ağırladı.

Tarih ve İslami düşünce gibi dergilerin rağbet gördüğü fuarda, bu yıl ki yüksek fiyatlardan dolayı roman ve siyaset kitapları fazla ilgi görmedi. Gençlerin yöneldiği eğlence kategorisinde yer alan kitaplar ve fiyatının uyguluğu ile göze çarpan çocuk hikayerinde ise satış patlaması yaşandı.

Kişisel gelişim kitapları en çok satılanlar arasında

Kitap İdaresi Genel Müdürü Heysem el-Hac, ‘’Dinin teröre ve şiddete karşı mücadelesini konu edinen ve kişiyi ülkesinin değerlerine sahip çıkmaya yönelten kişisel gelişim kitapları, şuana dek en çok satılanlar arasında yer alıyor. En çok satılan 10 kitap listesinde merhum Taha Hüseyin’in En Büyük Fitne kitabının yer alması da dinin teröre karşı mücadelesi hakkında milletin ilgisini göstermesi açısından çok manidardır’’ ifadelerini kullandı.

Sinema, tiyatro ve şarkı etkinliklerinin yanı sıra Arap düşünür ve yazarlara kitaplarını imzalatmak üzere katılım gösteren Mısırlı vatandaşlar Fuar’a yoğun ilgi gösteriyor.

Fuara 867 yayıncı katıldı

Bu yıl ‘’Yumuşak Güç’’ sloganıyla yayıncılık dünyasının tüm taraflarını buluşturan fuarda, 16’sı Arap Ülkelerinden olan toplamda 27 devletin katılımıyla 367’si Arap, 8’i yabancı, 485’i Mısırlı ve 2’si Afrikalı toplamda 867 yayıncı Fuardaki yerini aldı.