Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kaliforniya’da orman yangını: 9 ölü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kaliforniya: Şarku’l Avsat

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde çıkan orman yangınında Paradise kasabası yok olurken, ilk belirlemelere göre 9 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Kaliforniya İtfaiye Biriminden Yüzbaşı Scott McLean, 9 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınında, 27 bin nüfuslu Paradise kasabasında binden fazla yapının kullanılamaz hale geldiğini, on binden fazla kişinin kasabayı terk etmek zorunda kaldığını açıkladı.

Mclean, “Kasaba her şey yok oldu. Yangın çok hızlı bir şekilde hareket ederek yayıldı ve birçok şeyi alt üst etti” dedi.

Butte Bölgesi Şerifi Kory Honea, eyaletin kuzeyindeki San Francisco şehrinin yaklaşık 290 kilometre kuzeydoğusundaki Paradise kasabası ve civarını etkisi altına alan yangında 9 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını belirtti.

Yetkililer vatandaşların araçlarıyla bölgeden uzaklaşmak istemesinin trafik kazalarına neden olduğunu bu durumun da şehirdeki ulaşımın aksamalarına sebebiyet verdiğini açıkladı. Kaliforniya’da görevli bir devriye polisi yaşananlarla ilgili olarak, “Durum kaosun zirvesinde” dedi.

Yangının büyümesine neden olabilecek hava koşullarının birkaç gün daha sürmesi bekleniyor.