Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kaliforniya’daki orman yangınları sinema sektörüne zarar verdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kaliforniya’nın güneyinde gerçekleşen orman yangınları bölgedeki ünlü film sektörlerine zarar verdi. Reklam şirketleri, televizyon şovları, hatta çocuk filmleri durduruldu ya da yeni alternatif yerler aramaya başladılar.

Los Angeles Polis Departmanı, yangın alanlarına yakın ve yangın tehlikesi olan yerlerde çekimleri durdurmasının yanı sıra Los Angeles Ulusal Ormanı’nda da fotoğraf çekimi yapılmasını yasakladı.

200 bin kişi yangından kaçmak zorunda kaldı

Engebeli dağlar arasında çok sayıda görkemli sarayların bulunduğu film stüdyoları Kaliforniya’da yer alıyor. 200 binden fazla kişi güneydeki yangınlardan kaçmak zorunda kaldı.
Yangından kaynaklanan dumanlar kilometrelerce uzaklıktaki mahallelere kadar ulaştı.
Los Angeles Film sektörü sözcüsü Phill Sokoloski “Yangından etkilenen yerler, çoğunlukla farklı mimari yapıların bulunduğu çekim için çok rağbet gören mekanlardı. Genellikle herkes tatil öncesinde çekimleri tamamlamak için acele ediyor. Bu tatil sezonundan önce çalışmalarını bitirilmesi için ek zaman baskısı yapılabilir” dedi.

Time Warner şirketi tarafından çekilen ‘West World’ bilim kurgu dizisi de yangınlardan dolayı salı günü çekimlerini durdurmuştu.