Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Karkaş: Husilerin yeni bir Hizbullah’a dönüşmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Dr. Enver Karkaş, Husilerin Riyad’a hedef alan balistik füze saldırı ile ilgili, açıklamalarda bulundu. Karkaş, “Husilerin yeni bir Hizbullah’a dönüşmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız. Yumuşaklık gösterme zamanı değil. Oluşturdukları gerginlik yine onlara zarar verecek” dedi.

Karkaş, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Husilerin Riyad’ı hedef alan ve başarısızlığa uğrayan İran kaynaklı balistik füze saldırısı girişimi öncelik verilmesi gereken tehlikeli bir gelişme. Daha da önemlisi; İran’ın genişleme politikasının tehlikesini ortaya koyan ilk meydan okumadır. Balistik füze saldırısı, İran füze dosyasını acil bir öncelik haline getiriyor. Bu programın tehdidi altına girmeyi kabul etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Husilerin yeni bir Hizbullah’a dönüşmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız”

Karkaş, “Husilerin yeni bir Hizbullah’a dönüşmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız. Önceki süreçte siyasi çözümü reddetmesi, ona karşı yumuşaklık gösterme zamanı olmadığını, oluşturduğu gerginliğin yine kendisine zarar vereceğini gösterdi. Önemli olan İran tehlikesi ve Husi eylemlerine karşı Körfez’in birliğini korumasıdır. Şu an kafa karışıklığı ve tarafsızlığın, ne yeri ne de zamanı” dedi.