Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Karkaş: Katar’ın komşularına karşı uyguladığı politikalar kasıtlı ve planlı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

BAE Dışişleri Bakanı Enver Karkaş, Katar’ın komşularına karşı uyguladığı politikaların bir kriz projesi olmasının yanında, planlı ve kasıtlı bir şekilde yapıldığını belirtti.

Karkaş, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda; akıllı bir insanın, Bahreyn hakkında medyaya sızan bilgilerden ve daha önce meydana gelmiş olaylardan, Katar’ın komşularına karşı uyguladığı politikanın bir kriz projesi olduğunu, aynı zamanda Katar’ın bunu planlı bir şekilde ve kasıtlı olarak yaptığından başka bir şeyi çıkarmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Karkaş açıklamalarının devamında, “Ben, Katar’ın Kaddafi ile birlikte Suud Arabistan’a karşı kurduğu komploları duyduğum vakit şok olmuştum. Herkes biliyor ki biz o zaman siyasi çözümlerin de ötesinde bir darbe yapılmasına karşı bir tutum sergilemiştik. Bir kişinin, önünde onlarca delil olmasına rağmen delil araması çok gariptir. Katar’ın terörü ve radikalizmi destekleyen ve komşu ülkelerin istikrarını bozan tavrı açıktır. Katar’ın krizinin özü de bu tavrın değiştirilmesidir” paylaşımında bulundu.