Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Karkaş: Katar’ın terör listesi terörizme desteğini kanıtladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Karkaş bugün yaptığı açıklamada, Katar’ın açıkladığı kişi ve oluşumların yer aldığı terör listesinde terörle mücadele eden ülkelerin (Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır) terörist olarak kabul ettiği isimlerin de yer aldığını duyurdu.

BAE’li Bakan Karkaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Katar İçişleri Bakanlığı 19 kişi ve 8 oluşumun yer aldığı bir terör listesi yayınladı. Listede yer alan 10 isim, daha önce boykot ülkelerinin terör listesine dâhil edilmişlerdi. Katar’ın yayınladığı bu liste bırakın inatçılığından vazgeçmeyi, krizin özünü oluşturan terör ve radikalizme verdiği desteği kanıtlıyor” ifadelerini kullandı.

Katar’ın yayınladığı terör listesinde 11 Katarlı, 2 Suudi, 4 Mısırlı ve 2 Ürdünlü olmak üzere toplam 19 kişi yer aldı. Bu isimlerin en dikkat çekeni ABD Hazine Bakanlığı tarafından terör listesine eklenen Abdurrahman Bin Umayr El Nuaymi oldu.

Listede Yemenli hayır kurumu ‘El-İhsan Yardım Derneği’ ve DEAŞ Sina Vilayeti oluşumlarının yanı sıra Katar merkezli 6 kuruluş da yer aldı.