Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kaşıkçı’nın ailesi bugün Cidde’de taziyeleri kabul edecek - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Merhum Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ailesi, Cidde’nin güneyinde yer alan Abhar’daki evinde bugün taziyeleri kabul edecek. Taziyenin Pazar gününe kadar sürmesi bekleniyor.

Kaşıkçı’nın oğlu Salah, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Şüphesiz ki, biz, Allah’a âidiz ve şüphesiz ki, biz O’na döneceğiz. Merhum Cemal Kaşıkçı için taziyeler, cuma gününden, pazar gününe kadar Medine’deki evinde kabul edilecektir. Allah’ım onu rahmetinle kuşat. Bize sabır ver” ifadelerini kullandı.

Salah Kaşıkçı, merhum babası için sabah namazını müteakip Medine’deki Mescid-i Nebevi’de, cuma namazının ardından ise Mekke’deki Mescid-i Haram’da gıyabi cenaze namazları kılınacağını da bildirdi.

Suudi Arabistan Başsavcı Sözcüsü Şelan eş-Şelan tarafından dün yapılan açıklamada, Suudi Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle bağlantılı olarak tutuklanan 21 şüpheliden 11’ine suçlama yöneltildiğini ve Kaşıkçı davasında 5 kişinin idamının istendiği açıklandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube