Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

“Katar isminin Terör ile özdeşleştirilmesinden çekiniyorum” | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Şeyh Sultan Bin Sehim Al-i Sani, körfez krizi ve Katar’da işlerin doğal haline döndürülmesi amacıyla Şeyh Abdullah Bin Ali Al Sani tarafından yapılan, ‘Kardeşlik ve Aile Toplantısı’ çağrısını desteklediğini açıkladı.

Katar halkına yönelik, dün, bir konuşma gerçekleştiren Şeyh Sultan Bin Sehim, Katar’daki yönetici aileye toplantı çağrısına cevap vermesi davetinde bulunarak, “Katar Hükümeti, Körfez’deki kardeşlerimize karşı hatalar işledi ve fitnecilerin içimize fitne sokarak kriz oluşturmasına fırsat verdi” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, Katar’ın kalkınması, topraklarının korunması ve terörden korunmak için birlik olunması gerektiğine vurgu yapan Şeyh Sultan Bin Sehim, “Katar isminin terörle birlikte anılmasından çekiniyorum” şeklinde konuştu.

Şeyh Sultan Bin Sehim, açıklamasını, “Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ve diğer Körfez liderlerinin iyi niyet ve hikmetlerinden eminim, bizimle olan kardeşlik bağlarına güveniyorum. Umarım ki Allah, bizim aracılığımızla aramızda bir barış köprüsü kurulmasını sağlar” cümleleriyle noktaladı.