Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kensington Sarayı, Meghan Markle’ın hamile olduğunu duyurdu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kensington Sarayı, Prens Harry’nin eşi Sussex Düşesi Meghan Markle’ın hamile olduğunu açıkladı.

Markle’ın hamilelik haberini veren Kensington Sarayı, “Majesteleri Dük ve Düşes, Sussex Düşesi’nin 2019 ilkbaharında dünyaya gelecek bebeklerini beklediklerini açıklamaktan mutluluk duyuyor” ifadesini kullandı.

İngiliz Daily Mail gazetesi, hamilelik haberinin ardından, Markle’ın 2019 ilkbaharında doğacak bebeğin, tahtın yedinci varisi olacağını duyurdu.

Gazetede yar alan habere göre, İngiltere Kraliçesi kuralları değiştirmek için müdahale etmediği sürece, Prens Harry ve Meghan Markle’ın bu çocuğuna prens veya prenses ünvanı verilmeyecek.

İngiliz kraliyet kurallarına göre, prens ve prenses ünvanları yalnızca İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında birinci sırada bulunan Prens Charles’ın çocuklarına veriliyor.

Resmi olarak Prenses olamayacak olan Markle’ın çocukları ise, ‘Lord’ ve ‘Leydi’ ünvanlarını alabilecek. Yine de Kraliçe’nin isteğine göre, Meghan Markle ve Prens Harry’nin çocukları, 2012’de Kraliçe’nin onayıyla Prens Williams’ın çocuklarının aldığı gibi ‘Prens’ ve ‘Prenses’ ünvanına sahip olabilir.

İngiliz kraliyet ailesinin bebek haberi, Prens Harry ve Meghan Markle’ın ilk resmi gezilerini gerçekleştirmek üzere Sidney’e doğru yola çıkmalarından saatler sonra geldi.

Bu gezi, Prens William’ın eşi Kate ve en büyük oğlu George ile 2014 yılında yaptığı ziyaretten sonra İngiliz kraliyet ailesinin genç kuşağı tarafından gerçekleştirilen ikinci Avustralya gezisi olacak.

Sidney’de Cumartesi başlayacak olan 2018 Invictus Oyunları’na katılacak olan Prens Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan Markle, Avustralya’nın yanı sıra Yeni Zelanda, Fiji ve Tonga’yı da ziyaret edecek.