Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hindistan-Pakistan sınırında havan saldırısı: 6 sivil öldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Hindistan ve Pakistan yetkilileri, bugün, iki ülkenin sınır hattında yapılan karşılıklı bombardıman sonucu 6 sivilin hayatını kaybettiğini 30 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Bombardıman, Pakistan kontrolündeki Pencap ile Hindistan kontrolündeki Cammu Keşmir bölgelerini ayıran kontrol hattında meydana geldi. Hayatını kaybeden sivillerin çoğunun Pakistanlı olduğu bildirdi.

Pakistan ordusu tarafından yapılan açıklamada, karşılıklı saldırı sonucunda 6 sivilin öldüğü, 26 kişinin yaralandığı belirtildi.

Pakistan Ordusu Halkla İlişkiler Sorumlusu, “Pakistan sınır muhafızları sivil nüfusu hedef alan saldırılara doğal olarak karşılık veriyor” şeklinde konuştu.

Cammu’daki Hint polis yetkilileri, Pakistan kuvvetlerinin ateşkes ihlalinde bulunduklarını ve Hindistan’dan 4 sivili vurduklarını ifade etti.

Hindistan ve Pakistan arasında bulunan ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu bir bölge olan Keşmir, iki ülkenin İngiltere’den bağımsızlıklarını kazandıkları 1947’den bu yana egemenlik çatışmalarına konu oluyor. İki ülke arasında yaşanan çatışmaların birçoğu Keşmir bölgesine egemen olmak için gerçekleşmekte.