Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kim – Trump zirvesinin diplomatik menüsü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünyanın gözü, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasındaki tarihi buluşmaya çevrildi.

İki liderin, Singapur’un Sentosa Adası’ndaki Capella Otel’de gerçekleşen görüşmesinin ayrıntıları kadar, zirvede nelerin yenilip içildiği de merak konusu oldu.

Diplomatik menüde, iki lider ve delegasyonlarına geleneksel Asya yemeklerinin ağırlıkta olduğu ikramların yapıldığı görüldü.

Başlangıç olarak, avokado salatasıyla servis edilen geleneksel karides kokteyli ile ballı, yeşil limonlu (lime) sos ve taze ahtapotla hazırlanan yeşil mango kerabu ikram edildi. Sun gazetesinin haberine göre, başlangıçlar arasında sığır eti, yumurta ve havuçla doldurulan Kore usulü salatalıktan oluşan, “Oiseon” olarak bilinen yemek de vardı.

Menüde ana yemek olarak ise, patates, brokoli ve kırmızı şarap sosuyla servis edilen sığır eti pirzola, alternatif olarak ise tatlı ekşi domuz çıtırları ve özel ev yapımı çili sosla hazırlanan Yangzhou usulu kızarmış pirinç ya da “Daegu jorim” olarak da bilinen, soya ile pişirilmiş mezgit balığı ile turp ve Asya sebzeleri yemeği yer aldı.

Tarihi zirvenin yemeğinde tatlı olarak ise siyah çikolatalı tart ganaj, Haagendazs vişne soslu vanilyalı dondurma ve Fransız usulü tart (Tropezienne) ikram edildi.

http://turkish.aawsat.com/2018/06/article55406839/trump-ve-kimden-onemli-ve-kapsamli-anlasmaya-imza