Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kosova’da suikast çetesine operasyon | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kosova’da savcılık tarafından çarşamba günü yapılan açıklamada eski ve mevcut yetkilileri ‘hain’ olarak niteleyerek öldürmek üzere plan yapan 10 kişiye suçlamalar yöneltildiği belirtildi.

Savcılık ofisinden yapılan açıklamada “Suç örgütü üyesi olmakla şüphelenilen söz konusu şahıslar Kosova’nın ekonomik, anayasal ve toplumsal altyapısının istikrarını sarsmayı veya yok etmeyi hedeflediler” ifadelerine yer verdi

10 sanıktan 4’ü tutuklanırken biri ev hapsine çarptırıldı. Geri kalanlar polis kontrolünde, denetimli olarak serbest bırakıldı.

Yerel medyada çıkan haberlerde zanlıların uluslararası alandaki Kosova diasporasıyla bağlantılı oldukları bilgisi yer aldı.

‘Halkın Gözü’ adlı örgüte üye tutuklulardan Murat Caşari, mart 2017’de eski Yugoslavya’nın resmi görevlilerinden Azem Vlasi’yi öldürmeye çalışmakla suçlanıyor.

Kosovalı 69 yaşındaki avukat Vlasi, eski Yugoslavya lideri Josip Broz Tito’nun yakın bir müttefiki ve 1990’lı yıllarda Sırbistan’ın en güçlü ismi olarak bilinen Slobodan Miloseviç’in başlıca muhalifiydi.