Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman, 3 milyar dolarlık projenin açılışını yaptı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, aralarında yeni Taif Havaalanı, Ukaz kenti, teknik vaha, konut banliyöleri sanayi kenti ve üniversite kentinin de bulunduğu Yeni Taif Projeleri’nin açılışını yaptı.

Kral Selman, Mekke Valisi Danışmanı Dr. Saad el- Mark tarafından yapılan Yeni Taif Projeleri konusunda hedefleri ve sunacağı hizmetleri kapsayan sunumu dinledi. Dr. el- Mark, “Yeni Taif’in yaklaşık bin 250 kilometrekarelik bir alanda Taif kentinin kuzeydoğusunda bulunuyor. Toplam 11 milyar riyal (Yaklaşık 3 milyar dolar) değerinde” dedi.

Kral Selman bin Abdulaziz ayrıca proje tanıtım filmini izledi.

Suudi Arabistan Kralı projelerin açılışını yaptıktan sonra yaptığı konuşmada, “Öncelikle, mevcut ve onaylanmış finansal kaynakların Allah’ın bereketiyle artmasını diliyoruz. Allah’ın bu projeleri hayırlı ve bereketli kılmasını niyaz ediyoruz. Allah’ın bu ülke ve halkına verdiği nimetler için hamd ederiz. Elimizde hamd olsun servet bulunmakta fakat güvenliğin ve istikrarın sağlanması hepsinden öncelikli. Her zaman söylediğim gibi bana kusurlarımı söyleyenlerden Allah razı olsun. Şayet bir hatamı siz veya vatandaşlarım görürseniz bana şu ana bildirin. Dininiz ve ülkeniz yararına ne talep ederseniz bana iletin. Hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Tekrar söylüyorum, kapılarımız, telefonlarımız ve kulaklarımız tüm vatandaşlarımızı dinlemeye açıktır” ifadelerini kullandı.