Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı’nı kabul etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Riyad’daki Yemame Sarayı’nda ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ed Royce’u kabul etti.

Görüşmede, Suudi Arabistan ile ABD arasındaki dostane ilişkileri gözden geçirilirken, bölgedeki gelişmeler de değerlendirildi.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz’in de katıldığı görüşmede, Suudi Arabistan ve ABD tarafından birçok önemli isim de hazır bulundu.

Azerbaycan İçişleri Bakanı Ramil Usubov’un kabulü

Ayrıca Kral Selman, Yemame Sarayı’nda Azerbaycan İçişleri Bakanı Ramil Usubov’u kabul ederek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından gönderilen mektubu teslim aldı.

Görüşmeye her iki taraftan da üst düzey yetkililer katıldı.

Güney Afrika’nın yeni devlet başkanı ile telefon görüşmesi

Kral Selman, Güney Afrika’nın yeni Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek, yeni görevinden dolayı tebrik etti. Suudi Arabistan Kralı, telefon görüşmesinde, iki dost ülke arasındaki ilişkileri geliştirme yönündeki istediğini dile getirdi.

Ramaphosa da, tebriklerinden ötürü Kral’a teşekkür ederek, Suudi Arabistan ile ilişkileri geliştirme yönündeki benzer isteğini vurguladı.