Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman, el-Kasım bölgesine gitti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, el-Kasım’da bir takım projelerin açılışını yapmak için bölgeye resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, bazı projelerin açılışını yapmak üzere Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile birlikte el-Kasım bölgesine gitti.

Kral Selman’ı karşılama töreninde açıklama yapan el-Kasım Valisi Dr. Faysal bin Mişal bin Suudi bin Abdulaziz, Suudi Kralı ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a ülke adına yürüttükleri başarılı hizmetler nedeniyle teşekkür etti.

Bureyde Genel Mahkemesi Başkanı Şeyh İbrahim el-Hassani ise, Kral Selman’ın bölgeye ziyareti nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirerek, el-Kasım ahalisinin sevgi ve sadakatle Krallarını karşıladığını söyledi.

El-Hassani, el-Kasım’da, tıpkı ülkedeki diğer bölgelerde olduğu gibi, çok fazla gelişme olduğuna dikkat çekti.

Kral Selman, el-Kasım bölgesinde, toplam maliyeti 16 milyar riyalden fazla olan ekonomi projelerinin yanı sıra konut, yol, çevre, su, elektrik ve kamu hizmetleri gibi alanlarda 600’e yakın projenin açılışını yapacak.

El-Kasım Valisi, Kral Selman’ın, 12 sektörde 402 projenin açılışını yapacağını ve beş devlet sektörü için 199 projenin temelini atacağını açıklarken, el-Kasım bölgesinin, doğal kaynakları, coğrafi konumu ve uzun kalkınma tarihi nedeniyle umut vadeden bir bölge olduğunu dile getirdi.