Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman, Emir Abdurrahman’ın vefatı üzerine taziyeleri kabul etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman bin Abdülaziz, Cidde kıyısındaki sarayında Emir Abdurrahman İbn Abdülaziz’in vefatı hususunda, Arap devlet başkanları ve liderler, emirler, alimler ve şeyhlerin taziyelerini kabul etti.

Merhum emir Abdurrahman için taziye ve başsağlığı dileyen devlet başkan ve liderlerinden telefon ve telgraflarını alan Kral Selman, teşekkürlerini bildirdi. Bunun yanında Veliaht Bakanlar Kurulu Başkan Vekili Savunma Bakanı Emir Muhammed İbn Selman da büyük devletlerin yetkililerinden ve liderlerinden taziye telgrafı aldı.
Suudi Arabistan Kralı Hadimul Harameyn Şerifeyn, Cidde kıyısındaki sarayında, Umman Sultanı’nın özel temsilcisi Uluslararası Yardımlaşma ve İlişkiler İşleri Bakanı Başbakan Yardımcısı Es’ad İbn Tarık Ali Said’i ve ona eşlik eden Sosyal Kalkınma Bakanı Şeyh Muhammed İbn Said El-Kelbani’yi ve Umman Sultanlığının Suudi Arabistan elçisi Dr. Ahmet Hilal Elbu Saidi ve pek çok yetkiliyi karşıladı.

Ayrıca Kral Selman, Şeyh Faysal Suud Muhammed Es-Sabah’ı, Kuveyt Devleti İçişleri Bakanı ve Başbakan Vekili Şeyh Ahmed Abdullah El-Ahmed Es-Sabah’ı, Şeyh Halid El-Cerrah Es-Sabah’ı, Şeyh Ahmet Nevaf El-Ahmet Es-Sabah’ı, Kuveyt Devleti Enformasyon Bakanı ve bakanlar kurulu işlerinden sorumlu Devlet Bakanı Şeyh Muhammed Abdullah El-Mubarek Es-Sabah’ı ve Kuveyt’in Suudi Arabistan ekçisi Şeyh Samir El-Cabir El-Ahmed Es-Sabah’ı karşıladı.

Taziyeye gelenler devlet başkanlarının derin duygular içeren taziye ve başsağlığı mesajlarını Hadimul Harameyn Şerifeyn’e sundular.

Benzer şekilde rahmetlinin çocukları Emir Türki, Abdülaziz, Muhammed, Faysal Suud, Fehd, ve Abdullah Emir Abdurrahman’ın bütün taziyelerini kabul ettiler. Kral Selman’ın taziyeleri kabulünde pek çok emir hazır bulundu.