Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ile bölgedeki gelişmeleri ele aldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Riyad’daki Yemame Sarayı’nda İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt’ı kabul etti.

İki ülke arasındaki ilişkiler ve işbirliği alanlarının ele alındığı görüşmede, bölgedeki gelişmeler de gözden geçirildi.

Görüşmeye, Suudi Arabistan’ın İngiltere Büyükelçisi Prens Muhammed bin Nevaf bin Abdulaziz, Devlet Bakanı Dr. Musaid Ayban, Dışişleri Bakanı Adil el- Cubeyr, İngiltere’nin Suudi Arabistan Büyükelçisi Simon Collis ve İngiltere’nin Yemen Büyükelçisi Michael Aron katıldı.

Kral Selman Tebük’ü ziyaret edecek

Öte yandan, Kral Selman’ın, bir takım kalkınma projelerini başlatmak üzere, Tebük bölgesi de dahil olmak üzere Suudi Arabistan’ın bazı bölgelerini kapsayacak olan ziyaret turunun ikinci aşamasına başlaması bekleniyor.

Tebük Valisi Prens Fahd bin Sultan bin Abdulaziz, “NEOM ve Kızıldeniz projelerinin yanı sıra Amala projesi gibi mega projelerin Tebük bölgesinde, Kızıldeniz kıyısında olacağını bildiğimiz için bu ziyaret gelecek için büyük umutlar taşıyor. Suudi halkı, bu ziyaretleri Kral ve halk arasındaki ilişki nedeniyle ilgiyle takip ediyor. Bu özellik, bazı insanların bilmediği veya bilmek istemediği gerçek olabilir” dedi.