Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman: Kral Abdulaziz Al Suud’un başarılarını hatırlıyor ve gurur duyuyoruz | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Cidde’deki Selam Sarayı’nda kendi başkanlığında düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında, ülke kuruluşunun 88. yıldönümü vesilesiyle bir konuşma yaptı.

Kral Selman, “Ülkemizin sürekli gelişimi ve kalkınması nedeniyle Yüce Allah’a şükrediyoruz. Kutladığımız Milli Gün vesilesiyle, Allah’ın Kitabı ve Peygamberin (s.a.v) Sünneti üzerine ülkemizin temellerini atan Kral Abdulaziz Al Suud’un başarılarını hatırlıyor ve gurur duyuyoruz” diyerek, Suudi Arabistan’ın dünya çapında güvenlik ve istikrarın ikame edilmesine etkin bir şekilde katkıda bulunan bir ülke haline geldiğini söyledi.

Kral Selman toplantının başında, Pakistan Başbakanı İmran Han’ı kabul ederek, iki ülke arasındaki stratejik ilişkileri güçlendirme konularının ele alındığı görüşmenin sonuçları hakkında bilgi verdi.

Enformasyon Bakanı Dr. Avad el Avad, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Veliaht Prens’in Taif şehrine yaptığı ziyaretin ardından yaptığı öneriyi değerlendirdi. Bu doğrultuda Taif şehrinde mali suçlar nedeniyle tutuklu bulunan tüm mahkumların serbest bırakılması yönünde aldığı karar nedeniyle Kral Selman’a teşekkür ve takdirlerini sunduklarını söyledi.

Avad, Bakanlar Kurulu toplantısında Suudi Arabistan’ın iç işlerine dair bir takım kararlar alındığını da sözlerine ekledi.