Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman, Kral Faysal Ödülü’nü kazananları tebrik etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, başkent Riyad’da prensler, alimler, edebiyatçılar ve hükümet yetkilileri gibi Suudi Arabistan’ın içinden ve dışından birçok üst düzey isimin bir araya geldiği 2018 Uluslararası Kral Faysal Ödül Töreni’ne katılarak kazananları tebrik etti.

Kral Selman’ın Danışmanı, Mekke Valisi, Kral Faysal Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Ödül Heyeti Başkanı olan Prens Halid el Faysal bin Abdulaziz, 5 dalda Uluslararası Kral Faysal Ödülü’nü kazanan isimleri açıkladı.

İslami Hizmet Ödülü’nü Endonezya’dan Dr. Arwandi Jaswir, İslami Çalışmalar Ödülü’nü Ürdün’den Dr. Beşşar Awad, Arap Dili ve Edebiyatı Ödülü’nü Tunus’tan Dr. Şukri el-Mabkout, Tıp Ödülü’nü ABD’den Dr. James Allison ve Bilim Ödülü’nü İngiltere’den Dr. John Paul kazandı.

Kral Faysal Ödül Heyeti Genel Sekreteri Dr. Abdulaziz el-Subeyyil, Suudi Basın Ajansı’na yaptığı açıklamada Kral Selman’ın ödül törenini himayesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, aynı zamanda bu yıl Uluslararası Kral Faysal Ödülü’nün 40. yıldönümünü kutladıklarını da sözlerine ekledi.