Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman, Kral Selman Kitap Ödülünü kazananlara ödüllerini takdim etti. | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman bin Abdulaziz bugün Yemame Sarayı’ndaki Krallık Divanı Genel Sekreteri Danışmanı Fahd El-Semari’nin de katıldığı toplantıda, 2016 yılının 3. dönemindeki Kral Selman bin Abdulaziz kitap ödülünü kazananlara diploma ve burs verdi.

Kral Selman, ulusal tarihin insanlık ve kültürel değerlerinin yanı sıra Arap yarım adasının tarihine yönelik ilmi çabaların artırılmasını talep ederek, kazananları kutladı. Daha sonra Dr. Muhammed bin Faris Cemil, Dr. Abdulaziz el-Raşid ve Dr. Gerald Smith’te üstün başarı göstergesi olarak takdir diplomalarını ve dönem burslarını takdim etti.

Kral Abdulaziz Kitap Ödülünü kazananlar; Dr. Iman bin İbrahim Kaifi, Dr. Abdurrahman bin Hasan el-Mahseni, Dr. Ahmed bin Muhammed Al-Abbudi, Dr. Abdurrahman bin Ahmed Heijan, Dr. Abdullah bin Serrac Ömer, Dr. Bender Raşid el-Hayyun, Abdullah bin Muhammed el-Şareh ve Dr. Jeff Nikolas Bailey.

Kitap ödülü ve tarihi Arap Yarımadası araştırma ve eğitim bursunu kazananlar; Dr. Abdullah bin Abdurrahman el-Harran, Dr. Talal bin Halid el-Tarifi, Dr. Ahmed Aidarous, Dr. Menal bint. Avad El-Maritıb, Dr. Nayef bin Ali el-Şerari, İbrahim bin Hasan bin Meşbi ve İbtisam bint. Hasan el-Zahrani.

Ödül törenine Devlet Bakanı, Bakanlar Kurulu Üyesi ve Kraliyet Mahkemesi Başkanı Halid el-İsa ve İçişleri Bakanı Adil el-Cubeyr de katıldı.