Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman Mekke’deki konut projesine Kral Faysal’a ithafen ‘El-Faysaliyye’ adını verdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman bin Abdulaziz, Mekke’deki konut projesine ve daha önce adı ‘Süleymaniye’ olan Mekke bölgesine Kral Faysal’a saygılarının bir göstergesi olarak ithaf ettiği ‘El-Faysaliyye’ adını verdi.

Kral Selman’ın Cidde’deki Es-Selam Sarayı’nda Kral Selman’ın, Mekke-i Mükerreme danışmanı Emir Halid El-Faysal tarafından sunulan projenin üç boyutlu maketi ve görsel sunumu yapıldı. Projenin hedefleri, bileşenleri ve projenin bölgeye getirdiği hizmetler görüldü.

Kral Selman, Emir Halid El-Faysal’ın Mekke’deki çalışmaları ve tüm bölgenin kalkındırılması konusunda bir konuşma yaptı ve şunları söyledi, “Halid El-Faysal’ın Mekke’deki ve tüm bölgenin kalkındırılması konusundaki çabalarına çok teşekkür ediyorum. Bu şehir Mekke ve Cidde arasında kalan bölgeleri de kalkındıracaktır. Bunu Halid’in yapması hiçte şaşılacak bir durum değil. Babası Kral Faysal, Hicaz’da kral vekili idi. Bu da bu devletin Mekke ve Medine’deki Harameyn-i Eş-Şerifeyn’e gösterdiği saygının bir delilidir. Benden öncekiler gibi bende Hadimul Haremeyn Şerifeyn olmaktan onur duyuyorum. Hadimul Haremeyn Şerifeyn hizmet etmek, İslam’a ve Müslümanlara hizmet etmektir. Çok şükür ülkemiz İslam’ın ve Arapların çıkış noktasıdır. Allah kitabını Arap bir peygambere göndererek bizleri şereflendirdi. Allah’tan bizleri sevdiği şeyleri yapan ve rızasını kazananlardan eylesin. Her daim dinine, ülkesine ve halkına hizmet eden Emir Halid’den razı olsun” dedi.

Selman bin Abdulaziz, dün kendisine selamlarını sunan emirler, danışmanlar ve vatandaşlardan bir grubu Cidde’deki Es-Selam Sarayı’nda ağırladı. Görüşme herkesin dinlediği Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından misafirler Kral Selman bin Abdulaziz’i selamladılar.