Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman Merkezi ‘2030 Vizyonu’ çerçevesinde duvarlarını ‘grafiti’ ile donattı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman Gençlik Merkezi cumartesi günü birincisi düzenlenen Dünya Gençlik Günü faaliyetleri kapsamında Suudi Arabistan’ın dört bir yanındaki ressamları davet etti. Suudi Arabistan 2030 Vizyonu hedefiyle genç ressamlar hünerlerini ortaya koyarak her yeri ‘grafiti’ çizimler ile donattılar.

Kral Selman Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed el-Asiri, bu faaliyetin, merkezin gençlere destek verme ve imkânlar sunmadaki öncü rolü sayesinde gerçekleştiğini söyledi. Bununla birlikte gençlerin ülkelerinin projelerine olan inançlarını arttırdığı ve 2030 Vizyonu çerçevesinde büyük fırsatlar aramaya teşvik ettiğini sözlerine ekledi.

Profesyonel Suudi ressamlardan oluşan bir grubun katılımıyla el-Ahsa ve Cidde’de grafiti sanatı kullanılarak hazırlanan büyük duvarlar üzerine şekiller ve sembollerin resmedildiğini ve genç neslin ‘2030 Rüyası’ ile donatıldığına dikkat çekildi. Çeşitli alanlarla ilgilenen gençlerin ortak bir noktada buluşması sağlandı.

Ressamlar ayrıca sosyal medya üzerinden dünya gençlik günü hashtagleriyle bu ‘Rüya’nın yayılmasını hızlandırmak ve artırmak için de çalışmalar yapıyorlar.