Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman, Prens Abdul Rahman bin Abdul Aziz’in cenaze namazında | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Salman bin Abdulaziz, Mekke’deki Mescid-i Haram’da Prens Abdul Rahman bin Abdulaziz’in cenaze namazına katıldı.

İki Kutsal Caminin Hizmetkârı, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed Bin Salman bin Abdulaziz eşliğinde Mekke’ye ulaştı. Mekke Bölgesi Başkanı ve Kral Danışmanı Prens Halid El-Faysal bin Abdulaziz, Kralın Özel Danışmanı Prens Abdul Elah bin Abdulaziz ve daha önce vefat eden prenslerden Prens Turki bin Abdul Rahman bin Abdülaziz’in, Prens Dr. Abdulaziz bin Abdul Rahman bin Abdulaziz’in, Riyad Bölgesi Başkan Yardımcısı Prens Muhammed bin Abdul Rahman bin Abdulaziz’in, Prens Faysal bin Abdul Rahman bin Abdulaziz’in, Prens Suud bin Abdul Rahman bin Abdulaziz’in, Prens Fahd bin Abdul Rahman bin Abdulaziz’in ve Prens Abdullah bin Abdul Rahman bin Abdulaziz’in bütün oğulları da onu karşıladı.

Cenaze namazına, Bahreyn Başbakan Yardımcısı Şeyh Ali Bin Halife El-Halife, Bahreyn Ulusal Muhafız Başkanı Şeyh Muhammed bin İsa El-Halife, Bahreyn Kralı Kişisel Temsilcisi Şeyh Abdullah bin Hamad El-Halife ve çok sayıda şeyh de katıldı.

Prens Abdul Rahman bin Abdülaziz’in ölümüne taziyeler, Cidde şehrindeki Sahil Sarayı’nda bugün akşam namazı sonrası sunulacak ve üç gün boyunca devam edecek.