Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman: Suudi Arabistan’ı hedef alan her türlü düşmanca girişimin önünde duracağız | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman bin Abdulaziz her türlü düşmanca girişimin önünde sağlamca duracaklarını söyledi.

Kral Selman Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife ile yaptığı telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede Kral Selman İran’ın desteklediği Husiler’in yaptıkları saldırıları kınadığını Suudi Hava Savunma Kuvvetleri’nin bunlarla mücadele ettiğini bildirdi.

Bahreyn Kralı, krallığının ve halkının Suudi Arabistan’ın yanında olduğunu ve alacağı her türlü önlemde yanlarında olacağını vurguladı. Kral Selman Bahreyn kralına bu dostça ve kardeşçe duyguları için teşekkürlerini sundu.

Bahreyn meclisi, Yemen’deki Husi milisler tarafından atılan ve Suudi’nin Riyad topraklarındaki sivilleri hedef alan balistik füze saldırılarını şiddetle kınadı. Meclis, Suudi Arabistan’daki silahlı kuvvetlerin bu füzelere müdahale etmedeki yeteneğine övgüde bulundu. Ayrıca bu saldırıları büyük bir suç ve korkaklık olarak vasıfladı.

Meclis, Kral Selman’ın önderliğindeki Suudi Arabistan’ın emniyeti ve istikrarı için Husiler’e karşı alınacak her türkü önlem ve tedbirlere tam destek verdiklerini bildirdi.

Bahreyn liderliği dün Arabistan’ın şehirlerini hedef alan balistik füze saldırılarını kınayan bir mesaj yayınladı.

Bahreyn Kralı mesajında “Krallığı ve halkını hedef alan bu zalimce saldırılar devletin yasalarına ve ilkelerine aykırıdır” ifadelerini kullandı. Öte yandan Bahreyn Başbakanı Halife bin Selman’da Suud kralına Husiler’in saldırılarını kınayan bir mesaj iletti.