Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman: Ülkemizdeki bütün vatandaşlar eşit haklara sahip | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ülkesindeki bütün vatandaşların eşit haklara sahip olduğunu, hiçbirinin diğerinden dokunulmazlık anlamında üstünlüğü olmadığını vurgulayarak, herhangi bir vatandaşın başka bir kişiyi şikayet edip, yargılanmasını isteyebileceğini söyledi.

Kral Selman, Medine Valiliği Merkezi’nde bölge halkına yaptığı konuşmada, Suudi Arabistan’ın, Kral Abdulaziz Al Suud’in yanı sıra oğulları Faysal, Halid ve Fahd döneminden bu yana, aynı yolu izlediğine dikkat çekerek, “Bu ülkede hepimiz kardeşiz. Allah’a hamdolsun ki, herkes ülkesinin çıkarını gözetiyor. Hadimu’l-Harameyn eş-Şerifeyn olarak adlandırılmaktan onur duymakla birlikte, bu sıfatla adlandırıldığım gibi, Allah’a hamdolsun ki, Beytullah’a Mekke ve Medine’ye hizmet ediyoruz” dedi.

Kral Selman’ın ardından söz alan Çevre, Su ve Ziraat Bakanı Abdurrahman bin Abdulmuhsin el-Fadli, Kral Selman’ın açılışını yaptığı deniz suyu arıtma tesisi ve Yanbu’daki elektrik tedarik tesisine övgüde bulundu.

Sağlık Bakanı Tevfik er-Rabia, Kral Selman’ın emriyle Mikat Hastanesi’nin 300 yatak kapasiteli uzman bir hastaneye dönüştürme projesinden bahsederken, hastanenin, Kral Faysal İhtisas Hastanesi ve Araştırma Merkezi Genel Kurumu’na dahil edileceğini söyledi.