Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman Yardım Merkezi’nden, Yemen’de kadınlar ve çocuklar için 148 proje | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi Merkezi, en gelişmiş uluslararası modellere uygun olarak hazırlanmış bir dizi program üzerinde çalışıyor. Temel olarak felakete uğramış halkların, onurlu bir yaşam sürme fırsatı elde edinceye kadar sıkıntılarını ortadan kaldırmayı amaçlamakta.

‘345 milyon dolar değerinde 148 proje’

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi, Yemenli kadın ve çocuklar başta olmak üzere Yemen halkının acılarını hafifletme planlarının bir parçası olarak, eğitim ve rehabilitasyon amaçlı 345 milyon dolar tutarında 148 proje gerçekleştirdi.

Merkezin Sözcüsü Doktor Samer el-Jatili, Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada, merkezin, son iki yılda Yemenli kadınların eğitim ve nitelik kazanabilmesi için 118 milyon dolar değerinde 68 proje uygulandığını, ilaveten Yemenli çocuklar için de 227 milyon dolar değerinde 80 projenin gerçekleştirildiğini söyledi.

El-Jatili, Yemen hükümetiyle ve uluslararası insani yardım örgütleriyle koordinasyonlu çalışarak, tüm Yemen bölgelerine insani yardım sunmaya çalıştıklarını dile getirdi. Sözcü, silahlı milisler tarafından savaşmaya zorlanan çocukların normal yaşama dönmelerini sağlayan programların başladığına da dikkat çekti.

Sözcü, yalnızca geçtiğimiz yıl merkezin insani yardım çalışmalarına yönelik yaklaşık 250 saldırı olduğunu ve diğer insani yardım kuruluşlarına ise 181 saldırıyı gerçekleştirildiğini söyledi. Silahlı milislerin, yardım çalışanlarına kasıtlı olarak ateş açarak, yardımları engellemeye çalıştıklarına vurgu yaptı.

Yakın zamanda yayınlanan bir raporda, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi’nin, çocuk beslenmesi, sağlık, aşı, eğitim, psikolojik destek ve koruma projelerine destek vererek, 4 milyondan fazla Yemenli çocuğa fayda sağladığı bilgisi yer aldı.

Merkez, Yemen’de ayda 2 milyondan fazla kişiye yiyecek ve beslenme sağlayarak, Dünya Gıda Programı’na 145.4 milyon dolar kaynak ayırdı.