Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman Yardım Merkezi’nden, Yemenli çocuklara gezi programı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi, geçtiğimiz gün İmran şehrinde, Husi milislerin savaşa sürüklediği çocuklara bir eğlence gezisi düzenledi.

Gezi, tarihi Marib Seddi, Marib’teki Ubeyde vadisindeki şelalele ziyareti, çeşitli oyunlar ve kültürel yarışmaları kapsıyordu. Merkez, bu gezi ile çocukları psikolojik travmalarından, agresif davranışlardan uzaklaştırmayı amaçlıyor.

Psikolog Dr. Mehyub el-Mehlafi, eğlence amaçlı gezi hakkında, “Bu gezi programı, rehabilitasyon programının ikinci aşamasında çocuklar için psikolojik desteğin en önemli sütunlarından biridir. Bu da çocuklara yaşadıkları zorluklardan farklı bir atmosfer kazandırmaktadır” dedi.

Öte yandan Merkez, şehrin batısındaki Taiz’e bağlı el-Hamili bölgesinde iki bin 500 gıda paketi dağıtımı gerçekleştirdi. Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi Temsilcisi Abdülaziz Bavezir, çevre bölgelerden göç etmek zorunda kalan insanlara yardımın, Merkez’in daha önce hiç ziyaret etmemiş olduğu Batı bölgelerine yardım ulaştırma projesinin bir parçası olduğunu söyledi.

Bölge halkı, genel olarak Yemen halkına yardımlarda bulunan Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi’nin çabaları için teşekkür ve takdirlerini belirtti.

Merkez, Husi milislerin elinden kurtulmasının ardından el-Hamili bölgesine ulaşan ilk uluslararası yardım kuruluşu. Bölge halkının, yerel ve uluslararası yardım kuruluşlarının yardımlarına ihtiyacı var.