Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman’dan güvenlik birimlerine: Sizinle gurur duyuyoruz | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, Suudi Arabistan Ordusu Baş Komutanı ile bir araya geldi. Başkent Riyad’daki Mina Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede, güvenlik birimleri ve askerlerin vatanı ve mukaddesatları korumak için ortaya koyduğu fedakarlıklara değinen Kral Selman, onlarla gurur duyduğunu ifade etti.

Kral Selman başkanlığında yapılan görüşmeye, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman Bin Abdulaziz’in yanı sıra, prensler, Suudi Arabistan Baş Müftüsü, alimler, Körfez İşbirliği Teşkilatı ülkelerinden kanaat önderleri, bakanlar, Hac organizasyonuna katılan askeri ve güvenlik birimleri yetkilileri ve organizasyona katkı sunan el-Keşifa ailesi liderleri de katıldı.

Suudi Arabistan Kralı, görüşmede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bismillahirrahmanirrahim,

Rabbimize hamd olsun. Salat ve selam Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) ve ashabının üzerine olsun. Kardeşlerim, evlatlarım ve güvenlik birimi mensupları, sizleri, Allah’ın selamı ile selamlıyorum.

Sizin, Beytullah’daki hacılar ve tüm vatandaşlarımın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Herkes için hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Hacılar ve tüm dünya Beytullah’ın ziyaretçilerine sunduğumuz hizmetlere tanık oluyor. Bu sizin göreviniz ve sizin için bir onur.

Askeri birliklerin personeli tarafından büyük fedakarlıklar yapılmakta.

Askerlerin ve güvenlik memsuplarının, vatanı ve mukaddesatlarını korumak in sarf ettiği çabalardan ötürü gurur ve onur duyuyoruz.

Bayramınız mübarek olsun.”

Görüşmede, bir konuşma gerçekleştiren Suudi Arabistan Savunma Bakanı’nın Güvenlik Birimleri’nden Sorumlu Yardımcısı General Said el-Kahtani ise Hac organizasyonundan bahsederek, Kral Selman’ı Kurban Bayramı münasebetiyle tebrik etti.

Kahtani, konuşmasında şunları söyledi:

“Beytullah’ın ziyaretçilerinin güvenliğine odaklanan güvenlik birimlerimiz, çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda, hacılara ihtiyaç duydukları insani yardım desteğini sunarken sadece Allah’ın rızasını gözetmektedirler. Çalışmalarımız, kurucu kralımız Abdulaziz Bin Abdurrahman Al-i Suud ve sizin gösterdiğiniz yolun ışığında sürmektedir.”

Öte yandan, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz’in, bugün öğleden sonra, Mina Sarayı’nda gerçekleştirilecek ve Müslüman devlet başkanları, Hac heyetleri liderleri, alim ve düşünürlerin yer alacağı toplantıya katılarak bir konuşma gerçekleştirmesi bekleniyor.