Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman’dan Hac vazifesi için gelecek Mısırlı şehit aileleri için emir | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, bu yıl ki hac vazifesi için Suudi Arabistan’a gelecek olan Mısırlı şehit ailelerinin güzel bir şekilde ağırlanmalarını emretti.

İslam İşleri, Davet ve İrşat Bakanı Abdullatif bin Abdulaziz Al eş-Şeyh, bu adımın Kral Selman’ın çeşitli Arap ve İslam ülkesinden kardeşlerine verdiği özenin bir göstergesi olduğunu söyleyerek, Mısır polis ve askerini memleketlerinin güvenliği ve istikrarını savunmak için görevlerini hakkıyla yerine getirdikleri için takdir ettiğini belirtti.

Eş-Şeyh, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a bütün Müslümanlara verdikleri önem ve yaşadıkları sorunlar karşısında verdikleri destek için teşekkür etti.

SPA’ya konuşan Mısır Evkaf Bakanı Dr. Muhammed Muhtar Cuma ise Suudi Arabistan’ın, Mısır silahlı kuvvetleri ve polis şehitlerinin ailelerine yaptığı cömert ev sahipliği için övgüde bulunarak, Suudi Arabistan ile Mısır arasındaki ilişkinin derinliği ve gücüne vurguda bulundu.

Ezher Vekili Prof. Dr. Abbas Şuman da Kral Selman’a teşekkürlerini ileterek, “Tarih, Suudi Arabistan’ın bunun gibi birçok güzel tutumuna şahit olmuştur” dedi.

Medine Presi ve Medine’deki Hac Komitesi Başkanı Faysal bin Selman bin Abdulaziz, gümrük memurlarına çağrıda bulunarak, Allah’ın misafirleri olan Hacılar için gümrük işlemlerinin kolaylaştırılmasını istedi.