Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman’ın himayesindeki Kral Abdulaziz Kur’an Hafızlığı Yarışması başladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman bin Abdulaziz’in himayesinde gerçekleşen ve İslami İşler Bakanlığı tarafından organize edilen, Kur’an-ı Kerim’i ezberleme, okuma ve tefsiri için yapılan Kral Abdulaziz Uluslararası Kur’an Hafızlığı Yarışması’nın 39.su Mekke’de başladı.

İslami İşler Bakanlığı Genel Sekreteri Şeyh Salih el-Şeyh, yarışmaya verdiği cömert desteğinden dolayı Kral Selman’a teşekkür ve takdirlerini dile getirerek, “Bilge liderliğin mübarek işlerinden biri olan Kur’an yarışmaları, hem yerel, hem de uluslararası düzeyde, gençleri Allah’ın kitabını ezberleme ve okumalarının yanısıra, etik ahlaka uyup, hükümlerini uygulamasına teşvik ediyor” dedi.

Kur’an-ı Kerim’i ezberleme, okunma ve tefsir için yapılan Kral Abdulaziz Yarışması’na, çeşitli ülkelerden katılımcılar geldiğine dikkat çeken el-Şeyh, “Bu yarışma, ılımlılık, adalet ve barış temelli İslami değerlere ait mesajı yaymaya, aşırılıktan vazgeçip, insanlığa zarar veren herşeyden vazgeçmeye vurgu yapıyor” ifadelerini kullandı.

El-Şeyh, Bakanlığın her yıl düzenleme şerefine sahip olduğu bu yarışmanın, Kral Abdulaziz bin Abdurrahman’ın bu ülkeyi kurduğundan beri, Kur’an’ın hizmetindeki büyük eserlerden biri olduğuna vurgu yaptı.