Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kremlin: Putin ve Trump, Suriye krizinin askeri yöntemlerle çözülemeyeceğinde hemfikir | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Federasyonu Başkanlık Sarayı Kremlin tarafından, bugün yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Devlet Başkanı Donald Trump tarafından yayınlanan ortak bildiride, DEAŞ terör örgütünü yenilgiye uğratana kadar DEAŞ’a karşı askeri ortaklığın sürdürüleceğinin vurgulandığı bildirildi.

Vietnam’ın Da Nang kentinde düzenlenen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği Örgütü (APEC) Zirvesi’nde bir araya gelen iki lider, Suriye’nin egemenlik, toprak bütünlüğü ve güvenliğini korumanın önemine dikkat çekerek, Suriye’deki savaşın bütün taraflarından, Cenevre barış müzakerelerinde aktif rol oynamalarını istedi.

Kremlin’in resmi internet sitesinde yayınlanan ortak bildiride, Rusya ve ABD’nin, Suriye’deki krizin askeri yöntemlerle çözülemeyeceği noktasında mutabık olduğu ifade edildi.

İki liderin, Suriye’de bulunan Rusya ve ABD güçlerinin şimdiye kadar karşı karşıya gelmemesinden dolayı memnun olduklarının belirtildiği bildiride, “Bu durum, birkaç ay içerisinde DEAŞ terör örgütünün büyük ölçüde yenilgiye uğratılmasını sağladı” ifadelerine yer verildi.