Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kremlin: Riyad ile askeri işbirliğimiz hiçbir ülkeyi hedef almıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in Rusya’ya gerçekleştirdiği ziyaret sürüyor. Heyetler arası toplantılar çerçevesinde son olarak Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ve Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutsky bir araya geldi.

Moskova’daki Meclis binasında gerçekleşen görüşmede iki ülke arasındaki ortak başlıklar gündemdeydi. Kral Selman bin Abdulaziz ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in daha yakın işbirliğine yönelik duyuruları çerçevesinde yapılacaklar ele alındı.

Toplantıda Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı’na, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı Medya Departmanı Müdürü Büyükelçi Usame Ahmet Nakli, Rusya, Suudi Arabistan Büyükelçisi Abdurrahman İbrahim Al-Rasi, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı Ofisi Genel Müdürü Büyükelçi Halid el-Angari eşlik etti. Duma Dış İlişkiler Komitesi üyeleri da toplantıda hazır bulundu.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov’dan yapılan açıklamada Rusya Devlet Başkanı Putin ve Kral Selman bin Abdulaziz’in görüşmeleri sırasında askeri işbirliğinin de gündeme geldiği belirtildi. Askeri işbirliği konusunda çalışmaların devam edeceğini belirten sözcü Rusya ile Suudi Arabistan arasındaki askeri işbirliğinin hedefinde herhangi üçüncü tarafın hedef alınmadığını kaydetti. “Bu konuda endişeye duymayı gerektirecek hiçbir nedenin olmadığına inanıyoruz” ifadesini kullandı.