Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuveyt, Bahreyn ve BAE, Suudi Arabistan’da düzenlenen saldırıyı kınadı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuveyt, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), radikalizm ve terörle mücadelede Suudi Arabistan’a verdiği desteği yineleyerek, Bureyde kentindeki bir kontrol noktasına düzenlenen ve iki kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.

Kuveyt: Suudi Arabistan’ın güvenliğinden yanayız

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Nevaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah, terör saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Kuveyt Emiri ayrıca ülkesinin, Suudi Arabistan’ın güvenliği ve istikrarını korumak için aldığı tüm eylemleri desteklediğini dile getirdi.

Bahreyn: Olayı şiddetle kınıyoruz

Bahreyn Krallığı da olayı şiddetle kınarken, bölgesel ve uluslararası düzeyde her türlü terörizme karşı mücadelede Suudi Arabistan’a desteğini yineledi. Bahreyn uluslararası barış ve güvenliği bozmayı amaçlayan terörü ortadan kaldırmak için uluslararası barış ve koordinasyonun güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bahreyn yaptığı açıklamada, bu tür korkak terör eylemlerin Suudi Arabistan halkının azmini kıramayacağını vurgulayarak, vatanı, dini ve ahlakı olmayan teröre karşı mücadelenin devam edeceğini dile getirdi.

BAE: Suudi Arabistan ile aynı saftayız

BAE Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı yaptığı açıklamada, saldırıyı şiddetle kınayarak, BAE’nin uluslararası ve bölgesel düzeydeki her türlü terör oluşumuna karşı Suudi Arabistan ile aynı safta ve dayanışma içinde olacaklarının altını çizdi.