Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuveyt Emiri ABD Dışişleri Bakanı’nı kabul ediyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir el-Sabah, Kuveyt Veliahtı Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah ve Dışişleri Bakanı’nın vekili olarak Bakanlar Meclisi Başkanı Şeyh Sabah Al-Khalid Al-Hamad Al-Sabah’ın bulunduğu Daru’s -Salwa’da, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ı kabul etti.

Kuveyt, Suudi Arabistan ve Katar’ı da kapsayan körfez gezisine Kuveyt’ten başladı. ABD Dışişleri Bakanı Kuveyt’ e bugün erken saatlerde ulaştı. Onu havaalanında Dışişleri Bakanı’nın vekili olarak Bakanlar Meclisi Başkanı Şeyh Sabah Al-Khalid Al-Hamad Al-Sabah ve Meclis işlerinden sorumlu Devlet Bakanı ve Enformasyon Bakan Vekili Şeyh Mohammed Abdullah El-Mübarek el- Sabah ve Dışişleri Bakanı Vekili Khaled Al Jarallah karşıladı.

Tillerson’un Kuveyt’e ziyareti, Körfez ülkeleri arasındaki problemi çözmeye yönelik çabalar kapsamında gerçekleşti. Aynı zamanda ABD, Kuveyt’in bu aracılık çabasını desteklediğini ve onayladığını belirtti.

Bir diğer taraftan, İngiltere Ulusal Güvenlik Müsteşarı Marc Sidwell bugün Kuveyt’e ulaştı. Devlet emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir el-Sabah ile görüştü. Daha sonra ayrı ayrı İçişleri ve Dışişleri Bakanlarıyla toplantı yaptı.