Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuveyt Emiri, Katar Emiri Şeyh Temim ile bir araya geldi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El-Ahmed El-Cabir Es-Sabah dün Kuveyt’e gelen Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya geldi.

Kuveyt resmi haber ajansı (KUNA) Ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen bu ziyaret kapsamında başkent Kuveyt’teki Dasman Sarayı’nda yapılan görüşmelere Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Nevaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın da katıldığını bildirdi. KUNA, görüşmeler sırasında 2 ülke ve kardeş halklar arasındaki dostluk ilişkilerini yansıtan samimi diyalogların yanı sıra ilişkileri güçlendirmenin yolları, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi (KİK) ülkelerindeki ortak çalışmaları destekleme, bölgesel ve uluslararası arenada son gelişmelerin ele alındığını bildirdi.

Önemli isimler toplantıda yerini aldı

Toplantıya Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Merzuk Ali el-Ganim ve Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mubarek es-Sabah da katıldı.

Geçtiğimiz ay Kuveyt elçisi ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamad es-Sabah, Kuveyt Emiri’nin mektubunu Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed al Sani’ye iletmişti.

Kuveyt bölgede arabuluculuk yapıyor

Kuveyt, körfezde devam eden Katar ile Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır arasındaki krizi sona erdirmek için arabuluculuk yapmaya çalışıyor. 5 Haziran’dan bu yana, 4 ülke terörizmi desteklemekle suçlayıp, yaptırımlar uyguladıktan sonra Katar’la bağları kopardı.