Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuveyt Ulusal Meclisi Başkanı ülkesinin Mısır ile ilişkilerinin derinliğini vurguladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuveyt/Şarku’l Avsat

Kuveyt Ulusal Meclisi Başkanı Merzuk Ali el- Ganim bugün düzenlediği basın toplantısında Kuveyt ve Mısır arasında kardeşlik düzeyindeki ilişkilerin olduğunu söyleyerek derinliğine vurgu yaptı. Söz konusu açıklama Kuveytli milletvekili Safa el- Haşim’in söylemleri ve sosyal medya platformlarından verilen cevapların ardından geldi.

Ganim, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu konu hakkında daha önce çok kez konuştum. İki ülke arasındaki tarihi bağların derinliği herkesçe bilinen bir konudur. Teyit edilmesine gerek yok” ifadelerini kullandı.

Kuveyt Meclis Başkanı, iki taraftan yapılan açıklamaların her ne kadar parlamento üyesi olsalar de şahısların yalnızca kendilerini ilgilendireceğinin altını çizdi. Ganim, milletvekili Safa el- Haşim’in açıklamalarının şahsi görüşleri olduğunu söyledi.

İzin verilen sınırlar içerisinde yapılan eleştirilerin kabul edildiğini söyleyen Ganim yine de Safa el- Haşim’in eleştirilerinde sınırı aştığını ve bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Merzuk el- Ganim açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Herkes kendi görüşünü objektif olarak ifade etme hakkına sahip. Ancak herkesten birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu dönemde tarihi ilişkilerin göz önünde bulundurulmasını talep ediyorum.”