Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuveyt’ten Suudi Arabistan’la ilişkilere yönelik olumsuz yorumlara kınama | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuveyt, Suudi Arabistan’la tarihi ilişkilerine vurgu yaptı ve bu ilişkilerin gücüne yönelik sosyal medyadan yapılan bazı kötü paylaşımları kınadı.

Kuveyt, Suudi Arabistan’la tarihi ve dostane ilişkilerine olan derin ve güçlü bağlılığına dikkat çekti. Bu ilişkileri, çeşitli alanlarda geliştirmek istediğini belirtti. Bu ilişkilere zarar veren her türlü saygısızlığı da kınadığının altını çizdi.

Başbakan Yardımcısı ve Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enes es-Salih, dün Kuveyt Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Kuveyt’in, Suudi Arabistan ile aralarındaki dostane ilişkileri kötüleyen bazı sosyal medya paylaşımlarını kınadığını açıkladı. Salih, “Suudi Arabistan’la olan kardeşçe ilişkiler, oldukça güçlüdür. Bu ilişkilere yönelik yapılan kötü yorumlar, kabul edilemez” dedi.

Salih, iki kardeş ülke arasındaki karşılıklı saygı ve ortak geleceklerinin birliği konusundaki mutlak inanca dayanan köklü tarihsel ilişkilere dikkat çekti. İki ülkenin bilge liderlerinin rehberliği ve yönlendirmesiyle çeşitli alanlardaki ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek konusundaki çabalarına vurgu yaptı. Başbakan Yardımcı ve Bakan Enes es-Salih, iki kardeş ülkenin, aralarındaki ikili ve uluslararası anlaşmalara önem verdiğini belirtti.