Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuzey Avrupa’da şiddetli fırtına 9 can aldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuzey Avrupa’nın bazı bölgelerini etkisi altına alan şiddetli fırtınanın, tren kazasına sebep olduğu ve hava trafiğini sekteye uğrattığı bildirildi. Almanya’da 6 kişi olmak üzere Avrupa’da fırtına nedeniyle 9 kişi hayatını kaybetti.

Almanya, fırtına nedeniyle uzun mesafe tren seferlerini ve birçok iç hat uçuş seferlerini iptal ederken, kasırga ülkede birçok yerde etkili olmaya devam ediyor. Şiddetli fırtına, 2 itfaiyeci ve 2 kamyon şoförü de dahil olmak üzere Almanya’da toplam 6 kişinin ölümüne neden oldu.

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde fırtına nedeniyle devrilen ağaç 59 yaşında ki bir adamın ölümüne neden oldu. Almanya’nın en yüksek zirvesi olan Broken’da esen rüzgârın şiddeti saatte 203 kilometreyi bulduğu ifade edildi.

Alman Meteoroloji İşleri Başkanlığı’na göre, 2007 yılından bu yana Almanya’nın en büyük fırtınası olan Bavyera Alplerinde ki şiddetli rüzgarlar, yetkilileri Oberstdorf’da ki dünya şampiyonasını iptal etmeye zorladığını belirtti.

Fırtınadan en çok etkilenen Hollanda’da ise durum aynı. 62 yaşında ki bir adam yolu temizlemek için kamyonetinden çıktığı sırada ağaç düşmesi sebebiyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Belçika’nın Brüksel kentinin güneyinde ise bir kadın, arabasıyla seyir halindeyken ağaca çarparak hayatını kaybetti.

Avrupa’nın en kalabalık havaalanlarından biri olan Amsterdam Schiphol Havalimanı, bazı bölgelerde saatte 140 kilometrelik hızı bulan rüzgârlar nedeniyle tüm uçuşlarını kısa bir süreliğine durdurduğunu açıklamıştı.