Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuzey Kore sınırdaki 10 askeri noktayı imha etti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Seul/Şarku’l Avsat

Kuzey Kore, Güney Kore sınırındaki 10 askeri gözetleme noktasını imha etti.

Kuzey Kore dün, Güney Kore ile Eylül ayında alınan kararların uygulanması kapsamında silahtan arındırılan bölgedeki 10 askeri gözetleme noktasını daha imha etti.

Yapılan bu imha Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un Eylül ayında varılan mutabakat çerçevesinde geldi.

Güney Kore Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, kuzey ve güney sınırlarındaki imha çalışmalarının neredeyse eş zamanlı olarak yürütüldüğü ifade edildi. Güney Kore ordusu, gözetleme noktalarının zamanında ve tamamen yıkıldığını doğrularken Seul, 10 güçlendirilmiş bölgeyi daha imha etme kararı aldı.

Güney Kore Yonhap ajansının haberine göre, Kuzey Kore tarafında yerin üstü ve altında toplam 150 gözetleme noktası bulunurken Güney’de ise 50 alan yer alıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube