Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuzey Sina’da 18 terörist etkisiz hale getirildi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır Silahlı Kuvvetleri, Şubat ayında güvenlik güçlerinin katılımıyla başlatılan 2018 Sina Operasyonu kapsamında, 18 terörist etkisiz hale getirildiğini ayrıca Mısır’ın batı sınırına girmeye çalışan kaçak mal ve silahlarla yüklü 25 aracın imha edildiğini açıkladı.

Mısır Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, silahlı kuvvetler ve polis güçlerinin kahraman bir şekilde ortaklaşa yürüttüğü 2018 Sina Operasyonu kapsamında, terörist unsurları takip edip hezimete uğratarak art arda başarı elde ettikleri vurgulandı.

Operasyonlar esnasında 1 Mısır askerinin hayatını kaybettiği açıklanırken Kuzey Sina’da 18 terörist etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Mısır’ın batı sınırına girmeye çalışan kaçak mal ve silahlarla yüklü 25 arabanın imha edildiğinin bildirildiği açıklamada, aranan 129 şüphelinin yakalandığı ve haklarındaki yasal işlemlerin devam ettiği kaydedildi.

141 patlayıcıyı etkisiz hale getirildi

Orduya bağlı askeri mühendislerin, yola döşenen 141 patlayıcıyı etkisiz hale getirdiği aktarılan açıklamada, Kuzey ve Orta Sina’daki operasyonlar kapsamında, 147 deponun imha edildiği ve Tekfirci düşünceye ait çok sayıda kitap ve kasetin yanı sıra yüksek miktarda silah, mühimmat ve TNT’nin ele geçirildiği belirtildi.

Söz konusu açıklamada ayrıca, yasadışı şekilde ülkeye sızma girişiminde bulunan farklı milletlerden bin 382 kişinin engellendiği de bildirildi.