Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

KYB Genel Sekreter Yardımcısı Kosret Resul, hastaneye kaldırıldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreter Yardımcısı Kosret Resul Ali, dün aniden fenalaşarak, Süleymaniye’de bir hastaneye kaldırıldı.

Dün, gün boyunca Kosret Resul’un sağlık durumu hakkında çelişkili haberler yayınlandı. Bazı kaynaklar Resul Ali’nin beyin felci geçirdiğine, başka kaynaklar da kalp krizi geçirdiğini belirtti.

Şarku’l Avsat, Kosret Resul’ün yakın danışmanlarından biriyle görüşme gerçekleştirdi ve sağlık durumu hakkında bilgiler edindi. Danışman, Resul Ali’nin mide kanaması geçirdiğini ve ameliyat edildiğini, doktorların tavsiyesi üzerine birkaç gün daha hastanede kalacağını söyledi. Daha sonrasında Irak dışında bir Alman hastanesine kaldırılacağını belirtti.

1952 yılında Erbil’in Koye ilçesinin Şiwaşoka Mezin köyünde doğan Kosret Resul, Kürt siyasetinin önemli isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Eski Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin döneminde hava bombardımanları sonucu ciddi yaralanmalara maruz kalan Resul Ali, yılda iki ya da üç kez yurtdışına çıkıp kontrol oluyor.