Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

‘Lady Diana emniyet kemeri taksaydı kurtulurdu’ iddiası | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fransa’da geçirdiği kaza nedeniyle hayatını kaybeden Lady Diana’nın cesedine otopsi yapan adli pataloji uzmanı Dr. Richard Shepherd, Diana’nın emniyet kemeri takmış olması halinde bu kazadan sağ kurtulmuş olabileceğini iddia etti.

İngiliz gazetesi Mirror’da yer alan habere göre, meslek hayatında 23 bin otopsi yapan adli pataloji uzmanı Dr. Richard Shepherd, Prenses Diana’nın 21 yıl önceki ölümüne ilişkin resmi soruşturmayı yeniden incelediğini söyleyerek, “Emniyet kemeri takmış olsaydı, bu kazadan sağ kurtulabilirdi” dedi.

Dr. Shepherd, “Lady Diana kaza anında emniyet kemeri takmış olsaydı, Prens Harry’nin Mayıs ayında Windsor Kalesi’nde gerçekleşen düğününe katılmış olabilirdi” diyerek kazanın ardından Diana’nın sadece kırıkları olacağını ve gözünden yaralanabileceğini söyledi.

Lady Diana’nın Paris’te yaşanan kazada yanında olan ve hayatını yitiren Mısırlı İşadamı Dodi El Fayed’den hamile olduğuna dair iddialara da cevap veren Dr. Shepherd, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Dodi El Fayed’in babası Muhammed el Fayed, kazadan sonra verdiği bir demeçte, 36 yaşındaki Diana’nın, Ağustos 1997’de yaşanan trajediden kısa bir süre önce kendisine telefonda hamile olduğu haberini verdiğini dile getirmişti.

31 Ağustos 1997’de Paris’te, Lady Diana ve sevgilisi Dodi el Fayed’in içinde bulunduğu siyah Mercedes S280, saatte 100 km hızla Alma Köprüsü’nün altındaki tünele girmiş, burada tünelin duvarına çarpmıştı.

Kazada Diana, El Fayed ve arabanın şoförü can vermiş, Diana’nın koruması ise sağ kurtulmuştu. Diana’nın ölümü, dünya çapında büyük üzüntüye neden olmuştu.