Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Las Vegas saldırısının ardından, ABD’de silah yasası tartışması | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’nin en kanlı silahlı saldırısı olarak tarihe geçen, 59 kişinin öldüğü Las Vegas saldırısı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında, silah satışı ve taşınması ile ilgili düzenleme çerçevesinde büyük tartışmalar yaşanıyor. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, silah taşımaya yönelik kısıtlamalar içeren düzenlemeleri görüşmek için henüz erken olduğu belirtildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yaptığı basın açıklamasında, “Bugün hayatını kaybedenler için yas tutuyoruz. Kurbanlara ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bugün siyasi tartışmaların ne yeri ve ne de zamanı. Şu anda ülke olarak birlik olma zamanı” ifadelerini kullandı.

‘ABD tarihinin en kara günü’

Saldırgan, Las Vegas’ta yaşayan 64 yaşındaki beyaz ABD’li Stephen Paddock emekli bir muhasebeciydi. Polis, Paddock’u Mandalay Bay’in 32. katında ölü buldu. Saldırıyı DEAŞ terör örgütü üstlenmişti, ancak, Washington bunun cihatçı bir eylem olmadığını söyledi. Paddock’un, silahlı saldırısı, modern ABD tarihinin en kara günü olarak nitelendirildi.