Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lavrov’dan ‘küresel terör’ uyarısı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Moskova/Şarku’l Avsat

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bugün, DEAŞ ile mücadelede elde edilen somut başarıların yanında küresel terörizmin hala büyük bir tehdit oluşturduğunu vurguladı.

Moskova’da güvenlik, kanunları uygulama ve istihbarat liderleriyle yaptığı toplantı sırasından konuşan Lavrov, “Rusya tarafından tehlikeli olarak nitelenen DEAŞ örgütü ve diğer terörist gruplarla mücadele konusunda elde edilen başarıları göz ardı ettiğimizde, geçmişte olduğu gibi teröristler istisnasız tüm ülkeler için büyük bir tehdit oluşturmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca Lavrov, örgütlerin ayrıca uyuşturucu kaçakçılığı ve organize suç dünyasıyla daha yakın bağlantılar kurduğunu belirtti.

Uluslararası toplumu terörle mücadele konusunda iş birliğine çağıran Lavrov, “Teröristler uluslararası toplumdaki anlaşmazlığı sömürmeye devam ediyor. Çünkü ulusal düzeyde gerekli yasalar ve yasal prosedürler kapsamlı bir biçimde benimsenmedi. Karşılıklı yasal yardım sorunları da dahil olmak üzere, aktif ve adil uluslararası işbirliğine çağırıyoruz. Terörle ilgili kişilerin hareketlerinin zamanında rapor edilmesini ve söz konusu şahısların ilgili makamlara teslim edilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.