Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Libya Ordusu: Hafter’in sağlık durumu iyi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Libya Ulusal Ordusu yaptığı açıklamada, Ordu Komutanı General Halife Hafter’in ani bir sağlık sorunu yaşadığı ve tedavi için Avrupa’ya götürüldüğü iddialarını yalanladı.

Ordu Sözcüsü Ahmet el-Mismari yaptığı açıklamada “Hafter’in sağlık durumu hakkında dolaşıma sokulan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, General’in sağlık durumunun çok iyi olduğunu” belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Askeri bölgeler, operasyonlar, genel komutanlıktaki çalışmalar devam ediyor. Özellikle ülkenin doğusundaki aşırılık yanlısı grupların kalesi olan Derne şehrinin kurtarılması için Ömer Muhtar operasyon birimindeki gelişmeler devam ediyor.

Libya Müslüman Kardeşler (İhvan) örgütüne bağlı yerel bir medya kaynağı, Hafter’in felç geçirdiğini ve Ürdün Krallığı’na götürüldüğünü, oradan da tedavi için Avrupa’ya, Alman hastanelerden birine nakledildiği iddia etmişti. Kerame Operasyon Birimi Komutanı Binbaşı General Abdusselam el-Hassi de iddiaları yalanladı.

Libya el-Ahrar TV, İhvan’dan ismini açıklamayan bir kaynağa dayandırarak verdiği haberinde Hafter’in felç geçirdiğini ve tedavi için Ürdün’e götürüldüğünü iddia etti. TV Kanalı, Hafter’in yakın bir zamanda Avrupa’da bir hastanede tedaviye gönderileceğini ileri sürdü.