Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Libya uçakları Sirte’deki DEAŞ kampını bombaladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Libya Ulusal Ordusu‘ndan yapılan açıklamada, DEAŞ taraftarı olduklarından şüphelenilen kişilere yönelik örgütün eski kalesi Sirte’nin güneyinde bir hava saldırısı düzenlendiği belirtildi.

DEAŞ’ın merkezi yerle bir edildi

Libya Hava Kuvvetleri Komutanı Şerif el-Avami Reuters Haber Ajansı’na verdiği demeçte, Libya Hava Kuvvetlerine bağlı uçakların, uzun süre yapılan araştırmaların sonucunda, Sirte’nin güneyindeki DEAŞ terör örgütünün en büyük merkezinin bombalanarak yerle bir edildiğini belirtti. Bu merkezin büyük bir çadır, askeri araçlar, benzin ve su depoları içerdiği bilgisini veren Komutan el-Avami, merkezin, saldırıların planlanmasında kullanıldığını da sözlerine ekledi.

Sirte geçtiğimiz yıl DEAŞ terör örgütünden arındırılmıştı. Ancak örgüt, şehrin güneyindeki çöl bölgesinde yeniden toparlanmaya çalışıyor. Çok sık olmasa da yerleşim yerleri ve güvenlik güçlerine yönelik saldırılar gerçekleştiriyor.

Öte yandan ABD’li makamlardan yapılan açıklamada, bu yıl bölgede teröristlerin kamplarına yönelik üç hava saldırısı düzenlediği açıklandı.